RUSOWO - niewielka wieś w gminie Ustronie Morskie. Rusowo warto odwiedzic ze względu na znajdujący się tutaj zabytkowy gotycki Kościół Matki Bożej Różańcowej (jedna z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu - dziś liczy ponad 600 lat) oraz Park Pałacowy z XIX w., gdzie osiem drzew uznano za pomniki przyrody. Na północ od Rusowa, w kołobrzeskim lesie znajduje się najstarszy, szypułkowy dąb w Polsce - dąb Bolesław (800 lat) oraz nieco młodszy dąb Warcisław (640 lat - 5 miejsce w rankingu najstarszych drzew tego typu w kraju).

GĄSKI - będąc na wakacjach w Sianożętach warto wybrac się jednego popołudnia do Gąsek, aby zwiedzic znajdującą się tam latarnię morską. Latarnia zbudowana została pod koniec XIX w. i liczy ponad 40 metrów wysokości. Na jej szczyt prowadzą kręte, granitowe schody, które warto pokonac, aby napawac się malowniczym widokiem na Bałtyk oraz okoliczne miejscowości.

DOBRZYCA - wieś w powiecie koszalińskim, gminie Będzino, do której warto się wybrac, aby odwiedzic Hortulus. Jest to obszerny kompleks, zawierający ogrody tematyczne, centrum ogrodnicze oraz szkółkę roślin ozdobnych. Ogrody tematyczne to kompozycja 28 ogrodów o różnej treści i odmiennych stylach. Wśród nich wyróżnic można ogrody klasyczne: japoński, francuski, śródziemnomorski oraz te, związane ze środowiskiem: ogród kamienny, skalny, wodny jak również ogrody użytkowe - ziołowy czy warzywny. Ogrody tematyczne wyróżnione zostały wieloma nagrodami.

USTRONIE MORSKIE - znajduje się około 2 km. od Sianożęt. Do Ustronia warto wybrac się spacerkiem promenadą (obowiązkowo zwiedzając molo), bądź wzdłuż ulicy. Znajduje się tu wiele stoisk z pamiątkami, barów, restauracji, smażalni ryb, kawiarni oraz ogródków piwnych, w których można miło spędzic czas podczas licznych zabaw tanecznych. Dla spragnionych wrażeń i rozrywki polecam karuzelę ROBLAND lub uczestnictwo w występach wielu słynnych gwiazd, które w sezonie letnim odbywają się w amfiteatrze.

KOŁOBRZEG - do Kołobrzegu warto wybrac się na całodzienną wycieczkę. Jednym z ciekawszych obiektów jest port, skąd odchodzą rejsy wycieczkowe m. in. na Bornholm, kołobrzeskie molo (220 metrów długości) oraz latarnia morska, wybudowana w 1946 roku. Wzdłuż plaży znajduje się bulwar Jana Szymańskiego, a w jego sąsiedztwie fragment Parku Narodowego, który oddziela dzielnicę portową od uzdrowiskowej. Przy deptaku warto zatrzymac się przy pomniku zaślubin Polski z morzem (odsłonięty został w 1963 r.). W sezonie letnim bulwar tętni życiem - jest tam wiele lokali gastronomicznych, stoisk z pamiątkami oraz innymi atrakcjami. Latem, w kołobrzeskim amfiteatrze mają miejsce liczne koncerty popularnych piosenkarzy, muzyków i kabarecistów. Warto też odwiedzic kołobrzeską starówkę. Jest ona bardzo specyficzna, ponieważ dawny układ ulic zabudowano nowymi domami, stylizowanymi na zabytkowe. W Ratuszu natomiast znajduje się Galeria Sztuki Współczesnej. Starówka to także obszar znacznej aktywności rozrywkowej - liczne puby, restauracje i sklepy.